آموزش شبکه

در این بخش تصمیم داریم تمامی سوالاتی را که ممکن است در ذهن یک فرد علاقه مند به آموزش شبکه وجود داشته باشد، به طور مختصر و به زبان ساده پاسخ دهیم. خواندن این متن تنها ۵ دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت اما بدون شک، چشم اندازی روشن و دقیق از مباحث مربوط به شبکه در اختیارتان قرار خواهد داد. اگر احیانا پس از خواندن این مطلب در وبسایت کندو، هنوز هم پرسش بدون پاسخی برای شما باقی مانده بود، در بخش نظرات، سوال خود را با ما مطرح کنید. همکاران ما در کندو در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

اصلا شبکه چیست؟

ما در عصر رایانه ها زندگی میکنیم و تفاوتی ندارد که یک شرکت کوچک باشید یا یک سازمان بزرگ و مهم نیست چه محصول یا خدماتی تولید یا ارائه می کنید؛ امروزه نیاز به کامپیوتر، یک نیاز اساسی و ضروری است و هر مجموعه ای که بیشتر از یک کامپیوتر داشته باشد، برای ارتباط بین آنها و اشتراک اطلاعات به شبکه نیاز دارد.

چه مشاغلی به متخصص شبکه نیاز دارند؟

هر کسب و کار و سازمانی که بیش از دو دستگاه کامپیوتر داشته باشد به متخصص شبکه نیز نیاز دارد.

وظیفه متخصص شبکه چیه؟

وظیفه یک متخصص شبکه تنها به راهاندازی شبکه محدود نمیشود؛ چون شبکه به خدمات و پشتیبانی هم نیاز دارد. پس متخصص شبکه باید به عیب یابی و رفع آن عیبها نیز مسلط باشد. به علاوه وقتی شبکه های داخلی و سازمانی به اینترنت متصل میشوند، بحث مهمتری به نام امنیت نیز مطرح خواهد شد. پس متخصص شبکه باید با مباحث امنیت شبکه نیز آشنایی داشته باشد.

بازار کار شبکه چطوره؟

شبکه و امنیت شبکه در بین مشاغل مرتبط با IT دارای بهترین بازار کار در چند سال اخیر بوده است.

آیا برای مهاجرت میتونم از مدارک بین المللی شبکه استفاده کنم؟

همانطور که در بخش بازار کار در مورد مزایای کار در مشاغل مربوط به شبکه صحبت کردیم، داشتن تخصص در شبکه هم در ایران و هم در خارج از کشور میتواند پیدا کردن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی مناسب را در این زمینه تضمین کند. به علاوه بسیاری از شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت، سیسکو و آی بی ام در هنگام جذب نیروی متخصص، داشتن مدرک بین المللی شبکه را در اولویت قرار می دهند. به زبان ساده اگر قصد مهاجرت یا تحصیل در خارج از ایران دارید، با قاطعیت می توان گفت که داشتن تخصص در شبکه و دریافت مدارک بین المللی شبکه نسبت به مدارک دانشگاهی، اهمیت بیشتری دارد.